Ski areál Zadov

by admin
329 zobrazení

Ski areál Zadov znám pro své zimní radovánky na lyžích a vždy skvěle upravené sjezdovky. Tento areál ale není jen na zimní vyžití. Užívat si v něm můžete téměř po celý rok. Po ukončení zimní sezóny se s příchodem jara otevře v omezené době o víkendech, aby se připravil na letní denní provoz. Společně s ním se otevírá i Bike area Zadov a Lanový park Zadov, které jsou s rozhlednou hlavními ,,taháky”.

Zatímco bikeři sjíždí, někdy až nepochopitelnou rychlostí, čtyři pravidelně udržované traily s různou náročností, rodiny s dětmi si mohou vyzkoušet tři trasy v lanovém parku. Méně zdatní turisté ocení provoz čtyřsedačkové lanovky a výhledy z bývalého skokanského můstku. Můstek dnes slouží jako rozhledna a návštěvníci se mohou vžít do role skokana na lyžích, který se připravoval ke svému skoku.

Ikonou areálu je místní rozhledna bývalý skokanský můstek

Celý Zadov je propleten cyklostezkami a turistickými trasami. Výlety na kole, s kočárkem a procházky si zde budete užívat. Zadov je i pravidelným pořadatelem  různých sportovních akcí. Například v roce 2020 se zde uspořádal Český pohár horských kol a vzhledem k situaci ohledně nemoci COVID-19, kdy jsme byli jediná země pořádající závody, se zde sešla téměř celá světová špička. Ski areál Zadov má i nadále přislíbeny velké akce a tak se vám může opět poštěstit zahlédnout další světové závodníky.

Bike area Zadov – Ski areál Zadov

V areálů lze zažít i adrenalin na enduro trailech

Zimu střídá krásné jarní počasí a vůně rozkvétajících květů rostlin. Takže ,,ráj pro alergiky”. Naštěstí má alergie je úplně na něco jiného a proto hned ,jak to jde, přivazuji kolo na auto a vyrážím na Zadov do místní Bike arey. Na lanovce mi obsluha pomůže kolo nasadit i sundat na výstupu. Před vjezdem na lesní hrabanku a kořeny, jak nazývají enduristi, se rozcvičím na pumtracku. Pro jízdu na těchto trailech určitě doporučuji vhodnou  výbavu v podobě chráničů kolen páteře a nejlépe integrální přilbu. Ne všechny traily jsou zde náročné.

Zelený trail využijí začínající bikeři. Zde se krásně naučí průjezd zatáčkami a nepřekvapí je žádný nečekaný kořen, či kámen. Ti nejmenší mohou využít mini bike park v prostoru dětského hřiště. Kdežto na červeném, oranžovém a části modrém trailu se můžete zapotit. A není to z důvodu šlapaní, ale může za to připravená technická trať, uplácané lavice (skoky), nepříjemné zatáčky a vyhlášený drop na který narazíte u rozhledny. Ne nadarmo se tento tratil jmenuje Temelínský Odpalovák. Ti rychlí mohou na odrazu v dáli pozorovat kouř z temelínských chladicích věží. Nemusíte se však bát, tento drop jde bezpečně objet. Určitě stojí za to se u něj zastavit a prohlédnout ho ze všech stran, jak budí respekt. Na to, abyste zvládli projet všechny traily, vám bude stačit pět jízd. Věřte, že i vaše ruce a prsty toho budou mít dost, jelikož si na brzdových páčkách moc neodpočinou.