Ubytování U Oslíka

by Aleš Vilánek
496 zobrazení

Tentokrát cestujeme do šumavské obce Nový Dvůr, abychom se zastavili a podívali se na Ubytování U Oslíka. Po příjezdu do Nového Dvora nemusíme hledat dlouho, hned při vjezdu do obce vidíme ceduli, která nás nasměruje k novostavbě vedle cesty. Zastavujeme u chalupy s červenou střechou na vyhrazeném parkovišti a jdeme se rozhlížet po okolí. První věcí, co nás upoutá, je krásný výhled na Javorník, kde na jeho vršku sluneční paprsky osvětlují Klostermannovu rozhlednu.

Útulný vnitřek chalupy

Ale nejprve si jdeme vybrat jeden z pokojů na chalupě. Tři samostatné pokoje se svým sociálním zařízením a společnou kuchyňkou jsou velmi útulné a ničím nepřekombinované. Prostě ideální na odpočinek v jakémkoliv ročním období pro tři rodiny s dětmi, ale i partu kamarádů. Plně vybavené kuchyně poslouží vším, co potřebujete k vašemu pobytu. Nové Ubytování U Oslíka je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být blízko přírody.  Není snad nic krásnějšího, než se ráno probudit, vykouknout z okna a pozorovat táhnoucí se mlhu údolím a první slunečné paprsky dopadající na vrcholky kopců. Takový výhled tu budete mít. Hlavně každé ráno musíte pozdravit živého oslíka Vítka, který hlídá celou chalupu i s vámi. Ano, živý oslík Vítek vám bude dělat na chalupě společnost.

Vybavená kuchyně – Ubytování U Oslíka

Kam na výlety

V zimě si budete moct zalyžovat v nedalekém Ski areálu Zadov a vaše ratolesti uskuteční své první lyžařské krůčky v místní lyžařské škole. Asi ani nemusíme zmiňovat, že areál je hlavně také vyhlášen svými běžkařkami tratěmi. V zimě při ideálních podmínkách jich tu najdete přes 80 km. Dále pak můžete využít i nedaleký Ski areál Kvilda  a Nové Hutě. K cestování v zimě mezi areály využijete skibus. V létě pak zelený autobus. 

Pokoje jsou vždy perfektně připravené

Naopak od jara do podzimu využijete místní nenáročné cyklostezky a pěší trasy, jimiž je Šumava propletená. Trasy vás zavedou na známá místa (Chalupská slať, Jezerní slať, Zhůří, Zlatá Studna a další), můžete si ale nechat poradit od majitelů. Rádi vám doporučí jejich ,,tajná” místa, kde budete nejspíše sami. Odpočinek bude dokonalý. Nečerpání energii v klidné přírodě bude to pravé ořechové

Oslík Vítek vám bude na chalupě dělat společnost

Kontakty Ubytování U Oslíka

Informace o dostupnosti penzionu a další fotografie naleznete na webových stránkác www.uoslika.cz 

Dále můžete navštívit sociální sítě Facebook a Instagram