Penzion U Lebedů

by Aleš Vilánek
675 zobrazení

Penzion U Lebedů jsme měli možnost navštívit hned na jaře, kdy Šumava rozkvétá. Budova penzionu, která dělí kraj na Jihočeský a Plzeňský, leží na trase ze Stach do Kašperských hor. Vzhledem ke své dostupnosti a poloze je ideální jak na letní dovolenou s dětmi, tak i pro otrlé turisty, kteří rádi podnikají túry.  Areál penzionu nabízí velkou zahradu s možností grilování a bazénem na osvěžení při horkých letních dnech. Nejvíce však budete obdivovat terasu, ze které se vám skrze les otevře výhled na Amálino údolí. Jelikož si na penzionu můžete rezervovat i pobyt s polopenzí, budou vaše snídaně a večeře s výhledem stát za to.

Penzion U Lebedů najdete přesně na rozhraní krajů Jihočeského a Plzeňského

Penzion byl vybudován v roce 1869 jako zájezdní hostinec a říkalo se zde na Ramajzlu. Téměř celou svoji historii sloužil jako rekreační objekt. Následné rekonstrukce v roce 2003 a posléze 2010 mu dávají dnešní kabát. Vybudované parkoviště hned před penzionem je dostačující. V penzionu jsou vítáni mimo jiné i motorkáři, kteří mohou využívat kuřáckou klubovnu, venkovní sezení, grilování a parkování. Prostě vše, co takový motorkář z klubu Harley Davidson Praha, potřebuje.

Terasa s krásným výhledem

Tipy na výlety

Při našem příjezdu nám majitelé prozradili, která nedaleká a zajímavá místa navštívit a poradili cesty na vyhlášená turistická zákoutí Šumavy. Vychutnat si tak budete moci západ slunce na Pustém Hrádku s výhledem na hrad Kašperk v dojezdové vzdálenosti 15 minut. V zimních měsících si přibalte lyže a běžky. Nedaleký Ski areál Zadov láká svojí čtyřsedačkovou lanovkou, a hlavně pravidelně upravovanými běžeckými stopami. Vám i vašim dětem se bude určitě líbit i Ski areál Kašperky vzdálený 3 km.

Součástí penzionu je i malé hospodářství

Tady na rozhraní krajů se budete cítit dobře v zimě i v létě, na jaře i na podzim, za deště i slunce.

Informace o dostupnosti penzionu a další fotografie naleznete na webových stránkách www.penzionulebedu.cz

Dále můžete navštívit sociální sítě Facebook a Instagram

Příjemný interiér
Jídelna
Na penzionu se budete cítit příjemně