Ubytování Na Churáňově

by Aleš Vilánek
346 zobrazení

Kam vyrazit na dovolenou s partou kamarádů nebo rodinou? Vezměte si mapu, najděte si Churáňov 15 a přijeďte sem. Ubytování Na Churáňově je výborné strategické místo pro vaše výlety. Ale o tom za chvíli. Pojďme se podívat, kde ten Churáňov je? 

Možná Vám něco říká Ski Areál Zadov. Ano? Churáňov je hned – vlastně součástí – tohoto areálu. Z tohoto známého areálu vyjedete 2 km autem k běžeckému stadionu a jste na místě. Narazíte pak na chalupu, která ukrývá šest ložnic, patnáct lůžek a plně vybavenou společenskou místnost s kuchyní.  Z jedné strany obklopuje nabízí poutavý pohled do přírody. Na samotě však není, nedaleko najdete skvělé občerstvení. 

Útulné pokoje

K Chalupě lze dojet autem a to i v zimních měsících, kdy sněhová pokrývku tu kolikrát dosahuje jednoho metru. Taková bílá zima je zde pomalu zaručena, ale i letní vláhou nasáté churáňovské louky a lesy jsou příjemné. Ubytování Na Churáňově ocení především sběrači brusinek a borůvek. Těchto plodiny je v okolních lesích dostatek. 

Ubytování Na Churáňově – výlety po okolí

Nejvíce využijete běžkařské stopy, které jsou hned za domem

Churáňov je takovým malým centrem šumavské turistiky. Pojďme se tedy podívat, co nabízí. Cestou k ubytování Na Churáňově míjíte Ski areál Zadov a jeho sjezdovky, běžecký stadion, lanový park a další. V zimě si tu na své přijdou běžkaři, kterým stačí nasadit běžky hned před chalupou, a jste ve stopě, které místní areál pravidelně na churáňovských loukách upravuje. Nenáročný terén běžeckých stop vás zavede na úžasná místa Šumavy, jako jsou Zlatá Studna, Zhůří, U Matesa a další. Vyznavačům sjezdového lyžování bohatě vystačí sjezdovky v areálu Zadov – Kobyla nebo churáňovská jednosedačka vzdálená 300 m od chalupy. 

Posedíte v krásné zahradě

V létě a v době mimo zimní sezónu potřebujete kolo a případně boty na výšlapy. V okolí se nachází nespočet míst, které lze navštívit. Určitě si nechte poradit od sympatickým majitelů, kteří vás vyšlou na místa, o kterých moc lidí neví. Vypravit se na Churáňov není špatnou volbou a věříme, že si to tady s přáteli či rodinou užijete. 

Informace o dostupnosti penzionu a další fotografie naleznete zde.