Summer Ski Horní Vltavice

by Aleš Vilánek
557 zobrazení

Vítejte v Horní Vltavici. Ve vesnici, na kterou narazíte při cestě do Německa kousek před hraničním přechodem Strážný. Projíždíme obec a při přejezdu řeky Vltavy narazíme na malý areál. Na první pohled nevypadá nějak zvláštně. Místní areál Summer Ski Horní Vltavice je hlavně na zimní vyžití začínajících lyžařů. V zimních měsících si zde vychutnáte lyžování na 400 m dlouhé sjezdovce a prvotní lyžařské krůčky zahájíte na 120 m dlouhém a mírném svahu s lanovým přepravníkem.

V Summer Ski Horní Vltavice si vyzkoušíte travní lyže

Ale nejenom v zimě se zde lyžuje. Ano, i v jiných měsících než v těch zimních, si zde můžete zalyžovat. A to díky travnímu lyžování, které je prozatím jediné v Čechách. Areál disponuje půjčovnou travních lyží a vám tak poskytne mnoho zábavy klidně na celý den.

Lanový přepravník vás vyveze na mírný svah

Po příjezdu na parkoviště pod sjezdovkou a zapůjčení travních lyží, dostanete instruktáž a jde se lyžovat! V prostoru dětského parku si vyzkoušíte své první travní jízdy a na kopec vás vyveze lanový přepravník. Po pár, možná neúspěšných, obloukách najednou dostanete tyto lyže pod kontrolu a jízdy si budete náramně užívat. I my si nazouváme sjezdové boty a odhodlaně jdeme vstříc prostoru k lyžování. Po pár pádech a vtipných chvílích se nám podaří obstojně sjet mírný svah a po chvíli dokonce projedeme i připravený slalom mezi tyčemi. Paráda!

Bufet hned pod sjezdovkou

V případě potřeby odpočinete v bufetu u sjezdovky, kde se najde něco dobrého k snědku i k pití. V bufetu často vymýšlí různé pochutiny na gril nebo do udírny, a tak se vám může zadařit při návštěvě ochutnat čerstvě vyuzenou klobásku nebo grilované maso.

Na mírném svahu si zajezdí každý

Areál po cestě do Německa rozhodně nepřehlédnete a určitě stojí za to se zastavit a vyzkoušet si tuto letní zábavu.

Kontakty Facebook

Mapa Summer Ski Horní Vltavice