Sudslavická stezka

by admin
1k zobrazení

Kousek od Vimperka směrem na Strakonice si u cesty můžete všimnou rozlehlého mlýnu, kde začíná naučná Sudslavická stezka – okruh. Než se ale vydáte na téměř čtyřkilometrový lesní okruh, můžete obdivovat mohutnou lípu, která je se svým dvanácti metrovým obvodem nejmohutnější lípou v jižních čechách. 600let starý strom se tyčí hned vedle mlýna.

Sudslavická stezka

Je až k neuvěření, že tento státem chráněný strom, zde roste už tak dlouho.  Ale nejen památná lípa vás čeká na okruhu.  Další předností naučné stezky jsou jeskyně rozléhající se pod 15 m mohutný skalní masivem. Narazíte na ně v polovině okruhu, který překonáváte pomocí železného žebříku. Tyto jeskyně jsou důležité svým nálezem zvířecích kosterních pozůstatků z poslední doby ledové. 

Na skalnatý převis se dostanete pomocí železných schodů

Sudslavická stezka je ideálním místem jak strávit podzimní den, jelikož odstíny podzimních listů stromů společně se slunečními paprsky vám zahrají barevný orchestr. Výhodou stezky je dostupnost, vlakem, nebo autem. Zatímco svůj automobil zaparkujete na louce hned 100m od velkolepé lípy (není však pravidle, často zahrazená, z důvodu rostoucí trávy v jarních a letních měsících), vlakem se ke stezce dostanete přes zastávku Bohumilice v Čechách.

Odpočinkové místo na stezce