Chalupa Žírec – ubytování na Šumavě

by Aleš Vilánek
935 zobrazení

Hledáme klidné ubytování pro celou rodinu i s přáteli a zabrousili jsme do malé šumavské vesničky jménem Žírec. Ubytování na Šumavě s krásným okolím a hlavně klidem pro odpočinek. Okolí Chalupy Žírec nabízí mnoho možností pro výlet – to pravé pro vaši letní dovolenou. Ale nejen v létě si zde užijete šumavské radovánky. Obec Žírec najdeme v mapách kousek od Ski areálu Zadov, který jak víme, disponuje čtyřsedačkovou lanovkou. Své návštěvníky vyváží na dostatečně dlouhé sjezdovky pro sportovní lyžaře. Přidejte k tomu dětské hřiště pro začátečníky a až 80 km dlouhé upravované běžkařské trasy po Šumavě. Zimní dovolenou si tak užijte naplno.

Ubytování na Šumavě se vším všudy

Naopak v letních měsících oceníte převážně hustou síť cyklostezek a turistických tras, které vás zavedou do těch nejhezčích míst šumavské přírody.  Můžou to být na příklad alpské vyhlídky s nejvyšších vrcholů Šumavy jako je Boubín, Plechý, ale i místa u Borové Lady, které jsou v dojezdové vzdálenosti několika kilometrů od chalupy. Pohled na zasněžené vrcholky Alp vystřídáte i již za zmíněný Ski areál Zadov. Ten v letní sezóně otevírá návštěvníkům svůj lanový park, půjčovnu kol a koloběžek. Také enduro tratily pro začínající i pokročilé jezdce najdete v Bike area Zadov, která je součástí Ski areálu Zadov.

Dětské hřiště

Pro ty z vás, kteří by chtěli zůstat jen na chalupě a užít si pouze klidnou okolní přírodu, bude nabídnut krytý bazén, sauna, infrasauna, samozřejmě venkovní terasa s markýzou, stůl na stolní tenis, dětské hřiště. U chalupy jako takové nesmí chybět ani gril a ohniště pro opečení špekáčků a dalších pochutin. Jelikož nedaleký les je vzdálen pouze 200 m od chalupy, nasbíráte si borůvky a houby, kterých je na Šumavě většinou dostatek.

Gril a posezení v pergole pro letní večery

Uvnitř chalupy pak najdete útulně zařízené ložnice a pokoje o celkové kapacitě až 15 osob s kompletně vybavenou kuchyní. Příjemný interiér s vybavením chalupy společně s okolní přírodou udělá s vaší dovolené nevšední zážitek a rádi se budete vracet užít si další pobyt na Šumavě.  

Chalupa Žírec

Kontakty Chalupa Žírec – ubytování na Šumavě

Informace o dostupnosti chalupy a další fotografie naleznete na webových stránkách www.chalupazirec.cz. Dále můžete navštívit sociální sítě Facebook a Instagram