Nejkrásnější výhled a Pustý hrádek

by admin
539 zobrazení

Pustý hrádek

Unikátní, ale opravdu unikátní, nádherný, okouzlující, pohádkový a překrásný pohled na hrad Kašperk se vám naskytne z nedalekého Pustého hrádku. Za každého ročního období, zde spatříte úžasné pohledy hradu a přírody, jak si pohrávají s okolím a předhání se ve svých krásách. Je pravda, že hrad Kašperk je vidět z více míst, vzhledem ke své poloze, ale Pustý hrádek se svým výhledem je snad nejhezčí. V období podzimních inverzí a ,,zlatých” západů slunce, zde získáte neskutečný balzám na duši, který vás příjemně zahřeje.

Pustý hrádek se svojí výhledovou plošinou unese i několik lidí. Dostat se však k této plošině obnáší i nemalé úsilí. Je potřeba vyškrábat se po příkrých schodech a do předchozího krátkého svahu. K hrádku vás dovede pěší kamenitá cesta přímo od hradu Kašperk, který je vzdálen necelých 500 m. Popřípadě z druhé strany po žluté vás přivede cesta od obce Žlíbek. Pro návštěvu hrádku je potřeba se vyzbrojit kvalitní obuví a kočárek bohužel budete muset tentokrát nechat doma. Cestu tvoří větší i menší kameny a pro cyklisty a kočárky nepoužitelná. Ale lehce se potrápit za ten pohled a výhled stojí!

I taková cesta vás čeká k Pustému hrádku

V historii Pustý hrádek plnil funkci, kromě výhledu, ochrany níže položeného hradu Kašperk, aby nedocházelo k odstřelování. Hrádek tvořili dvě podlaží a jeho výstavba započala v 15. století. Do dnes se dochovala pouze opěrná zeť a základy.

Výhled v zimních měsících

Pro cestu na Pustý hrádek jsme využili možnost parkování před Žlíbkem a odtud jsme se vydali pěšky po žluté směrem k hrádku. Ze začátku se zdá cesta nijak zvlášť náročná, ale necelých 500 m před hrádkem se na cestě ukazují kameny. Trochu tak znepříjemňují chůzi. Pantofle, plátěné tenistky a jim podobné nechte radši doma. Ikdyž to v nich zvládnete, riskujete zranění a bolest nohou, či puchýře. Cesta k hrádku od auta nám, při pohodové chůzi a kochání se místní krajinou, trvá necelou hodinku.

Po pořízení pár fotek sejdeme z hrádku 400 m k hradu Kašperk a následně po stejné cestě se vracíme zpět.