Z pramenu Vltavy na Bučinu – Šumava

by admin
173 zobrazení

Zimní Šumava

Nejvíce vyhledávanou oblastí pro běžkování v České republice je Šumava. Svým nenáročným profilem potěší kdejakého běžkaře. Stopy vás zavedou i do míst Národního parku a máte tak možnost i v zimě obdivovat zasněženou šumavskou přírodu. 

Tipem pro vás může být výlet k pramenům Vltavy se zpáteční cestou přes Bučinu. Kde ale tento výlet začít? Nejlepším místem startu tohoto 16 km okruhu je na Kvildě, a to hlavně díky možnosti parkování. Doporučujeme však přijet v dopoledních hodinách na parkoviště u lyžařského areálu. Odtud už vás čeká příjemná cesta šumavskou krásou po modré turistické značce až k pramenu Vltavy.Mírné 6 km stoupání lze pokořit během jedné hodiny. Dostáváte se téměř k hranicím s Německem, kde pohled na zasněžené stromy poničené kůrovcem trochu zamrzí, ale i tak Šumava nabídne překrásné pohledy. Kousek za symbolickou studánkou pramene Vltavy zahnete doleva a naberete směr na Bučinu. Bučina patří k alpským vyhlídkám, tudíž když budete mít štěstí a stoupání přes křižovatku Pod Stráží vás moc neunaví, můžete si po 3 km na Bučině vychutnat výhled na Alpy.

A šlapání do kopce bylo pro dnešek dost. Jelikož z Bučiny se svezete hezky z kopce dolů až na Kvildu (6 km). Čistého času jízdy vám okruh zabere dvě hodiny a čtyřicet minut. Rozplánovat tento výlet do dopoledne určitě zvládnete, ale se zastávkami na delší svačinu si můžete užít celý slunečný den na šumavských běžkařských tratích.

I taková krása vás může potkat cestou na Bučinu
I taková je Šumava
Kaplička na Bučině